hesteskyss_aulestad_camilla_damgård.jpg
Foto: Camilla Damgård / Aulestad

Julemarked på Aulestad

6. og 7. desember 2025

Kl. 11.00 - 16.00

På Aulestads julemarked får du den gode gammeldagse julestemningen. Her kan du være med på omvisning i det julepyntede dikterhjemmet, delta på barneaktiviteter og besøke fristende salgsboder. 

Salgsboder

Mange av utstillerne kommer fra Gausdal Husflidslag og tilbyr hjemmelagede husflidsprodukter. I tillegg er det flere andre utstillere med fristende mat og andre julevarer.

Omvisninger og utstillinger

Det historiske hjemmet til Bjørnstjerne Bjørnson er pyntet til jul, og du kan bli med på omvisning og se og høre hvordan julen ble feiret i Bjørnsons tid. 

Barneaktiviteter

Barna kan være med på eventyrstund, hesteridning og andre koselige aktiviteter. Alle er inkludert i museumsbillett eller årskort.

Åpen kafé

Kafé i Drengestua og kiosk i Folkestua med god, hjemmelaget mat.

Billettinformasjon

Billetter kommer for salg på nett i god tid før julemarkedet. Du kan også kjøpe billett i Drengestua på Aulestad.

Julemarkedet 2025

Her finner du informasjon om julemarkedet 2025.

Julemarked på Aulestad i blåtimen.

Foto: Camilla Damgård / Aulestad